ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9862301
*
nr 986 2301
WALLINA
(f. 1940), Sverige
WALLINA (b. 1940), 'Blommande Skönhet', glaçure a froid på aluminium, signerad Wallina, 49 x 49 cm,
MIXED MEDIA, WALLINA (f. 1940), 'Blommande Skönhet', glaçure a froid på aluminium, signerad Wallina, 49 x 49 cm
WALLINA, Swedish painter, born 1940.
Droit De Suite
Estimate:
4000
Sold:
SEK 4000
Auction date:
Monday October 12 2015
at 18:54:41
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/10 18:18:46
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg wallina
-
7238 WATERCOLOUR
Björn Blomberg (1925-2003). "Snöbyar, Torneträsk"...//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:56
-
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:01
-
8106 WATERCOLOUR
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sweden. Signed. Wat..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:45
-
8103 WATERCOLOUR
Johan Briede. Signed, landscape. Watercolour, Imag..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:06
-
8073 WATERCOLOUR
Malle Leis (1940-2017), Estonia. Blomma. Signed, d..//
Present: SEK 900
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45
-
8284 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, landscape. Wate..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:13
*
WALLINA
WALLINA, Swedish painter, born 1940.
nr 986 2301
WALLINA
(f. 1940), Sverige
WALLINA (b. 1940), 'Blommande Skönhet', glaçure a froid på aluminium, signerad Wallina, 49 x 49 cm,
MIXED MEDIA, WALLINA (f. 1940), 'Blommande Skönhet', glaçure a froid på aluminium, signerad Wallina, 49 x 49 cm
WALLINA, Swedish painter, born 1940.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 4000 |
Sold: | SEK 4000 |
Auction date: |
Monday October 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
12/10 18:18:46 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg wallina
-
7238 WATERCOLOUR
Björn Blomberg (1925-2003). "Snöbyar, Torneträsk"...//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:56 -
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:01 -
8106 WATERCOLOUR
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sweden. Signed. Wat..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:45
-
8103 WATERCOLOUR
Johan Briede. Signed, landscape. Watercolour, Imag..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:06 -
8073 WATERCOLOUR
Malle Leis (1940-2017), Estonia. Blomma. Signed, d..//
Present: SEK 900
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45 -
8284 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, landscape. Wate..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:13